Przejdź do głównej zawartości

Czar wspomnień.

    Kiedy spoglądam wstecz to mam skrajne uczucia. Po pierwsze nie można było liczyć na to że znajdzie się jakieś dobre czartery jachtów bo takich po prostu nie było.Po drugie trzeba było należeć do klubu żeglarskiego żeby ,,załapać" się na pływanie na jachcie. Po trzecie trzeba było mieć rodziców lub rodzinę którą stać na jacht, wybór więc był ograniczony. Z perspektywy lat patrząc na taką sytuację bierze mnie złość że trzeba było mieć układy,a z drugiej nostalgia za młodością.Chociaż w tamtych czasach jakość jachtów i ich wyposażenie pozostawiały wiele do życzenia to fajne wspomnienia pozwalają zapomnieć o tym.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Spędzanie czasu wolnego na jachcie.

W obecnych czasach nie ma problemu żeby zarezerwować sobie czartery jachtów ,jest teraz bardzo duży wybór .Wystarczy wejść w Google i wpisać czarter jachtów i od razu znajdziemy masę ofert.
Jak tak się przyglądamy prawie każda jest bardzo atrakcyjna.Można się w tym pogubić. 
Większość kieruje się ceną zapominając o parametrach jachtu ,wyposażeniu,miejscu skąd jest gotowy do wypłynięcia.
       Bardzo trudną rzeczą jest decydując się na czarter jachtów przewidzenie pogody jaka będzie ,no cóż powiedzmy to szczerze jest to jak gra w lotka,albo się trafi albo nie.Zresztą jeżeli jesteśmy fanami żeglarstwa i odpoczywania na jachcie nie powinno to nam przeszkadzać moim zdaniem jest to dobra forma spędzenia chociażby kilku dni na wodzie i oderwania się od codziennego kieratu..Po powrocie do swoich obowiązków z pewnością będziemy tęsknic do tych chwil i z czasem zapragniemy znowu skorzystać z takiej  możliwości odpoczynku.


Pasja -żeglarstwo.

Będąc młodym człowiekiem fascynowałem się książkami o żeglarstwie.Czytałem zapamiętale wszystko co było związane z podróżami i żeglarstwem.Fascynowałem się również jak każdy młody chłopiec opowieściami o piratach i ich skarbach.


Czartery jachtów        Wszystko to a szczególnie marzenia o pływaniu pod żaglami skłoniły mnie do poszukiwań        realizacji tych marzeń. mając kilkanaście lat zapisałem się do klubu żeglarskiego i wkroczyłem na długą drogę poznawania tajników żeglarstwa.Nie będę rozpisywał się  szczegółowo o tej drodze była to nauka przede wszystkim węzłów żeglarskich, klar jachtu,remonty jachtów i oczywiście historia i teoria  żeglarstwa.

Czartery jachtów.
      Pierwsze pływanie na jachcie było asystowaniem sternikowi i wypełnianiem jego komend i ,,praca" szotowego na foku.Wspominam to bardzo dobrze i jako zabawę oraz naukę.W następnych artykułach napiszę więcej na ten temat.

\